14 Haziran 2024

Diyabet Hastalığı

Diyabet hastalığı günümüzün en baş ağrıtan hastalıklarından biridir. Yüz milyonlarca insanın yıllar boyu savaş verdiği çok ciddi bir hastalıktır. Geçmişten günümüze kadar insanlığa musallat olan bu hastalığın verdiği eziyet günümüz de de –bütün teknolojik gelişmelere rağmen- varlığını sürdürmekte ve hastalığın seyri ivmelenerek artmaktadır. Bu artışa son veremesek te insanlık görevimiz olarak yaşayanların hayatını kolaylaştırabiliriz.

Bu kolaylığı vermemiz gereken en büyük diyabet sorunlarından biride parmak delerek şeker ölçümü. Hastalar her gün defalarca kez parmaklarını deliyorlar ve yarısından çoğu ilk aydan sonra düzenli ölçümü bırakıyorlar.

Çoğu hasta günümüzde acil durum olmadığı sürece ölçüm yapmamaktadır ve hastalıkları bu sebeptenilerlemektedir. Peki bu sorunu çözebilen bir hayal nasıl gerçek olabilir? Bu soruna bir çözüm olarak geliştirdiğim TreatBreath sayesinde artık hastalar sadece bir üflemeyle şeker değerlerini ölçebilecekler. Acı verici parmak delme yöntemine kıyasla 1 haftalık kalibrasyon döneminden sonra ömür boyu kullanabileceğiniz acısız ölçüm aleti. TreatBreath. Parmak delme yöntemiyle ölçümün bir diğer zor yanı her ölçümden sonra bir çok parçasının değişmesi. TreatBreath ile bu problem tamamen ortadan kalkıyor çünkü artık vücudunuzu delip ölçüm yapmıyorsunuz. Sadece nefesinizden ölçüm sağlayarak değiştirmenize gerek olmayan parçalarıyla çok rahat bir kullanım sağlıyor.

Çalışma prensibi olarak nefesinizdeki aseton gazıyla kan şeker değeri belli bir orana sahiptir. Bu oran insandan insana göre değişebildiği için içine kurduğum makina öğrenmesi sayesinde kendisini hastaya göre kalibre edip mükemmel ölçüm sağlayabiliyor. Eğer düzenli diyet programınız değirse bile tekrar kalibre edip yeniden ölçüme devam edebilirsiniz. Dünyadaki bu acı verici probleme ve bunun gibi problemlere hep beraber bir çözüm bulmalıyız ve el ele vermeliyiz ki hem insanlık adına olan görevimizi yerine getirebilelim hem de geleceğimizin önderi olalım.

Spread the love